Umów wizytę Portal pacjenta Zadzwoń 22 123 55 50
Link do social media Link do social media
Ostry dyżur okulistyczny

Dr. nauk medycznych Agnieszka Nowosielska to doświadczony chirurg okulista. Posiada specjalizację I i II stopnia z okulistyki. Jest ekspertem w leczeniu schorzeń siatkówki i ciała szklistego. Zajmuje się leczeniem AMD, postaci wysiękowej i suchej, retinopatii cukrzycowej i zakrzepów żylnych. Obroniła doktorat z leczenia makulopatii cukrzycowej z wykorzystaniem lasera.

Dr Nowosielska jako jeden z pierwszych okulistów w Polsce, w 2006 roku, rozpoczęła wykonywanie iniekcji do ciała szklistego w przebiegu postaci wysiękowej AMD. Od tego czasu wykonała ponad 11 000 iniekcji różnych leków do wnętrza gałki ocznej (Avastin, Triamcynolon, Lucetis, Ozurdex, Eylea) w różnych chorobach (AMD, DME, CMO, jaskra neowaskularna).

Głównym obszarem zainteresowań naukowych dr Nowosielskiej są operacje ciała szklistego i siatkówki, czyli witrektomie, zabiegi uważane za najtrudniejsze operacje wykonywane w okulistce. Do ich przeprowadzania niezbędna jest nie tylko specjalistyczna wiedza i zdolności manualne, lecz także bogate doświadczenie kliniczne. Do tej pory wykonała około 2500 takich zabiegów, także w połączeniu z operacją zaćmy, w przypadku retinopatii cukrzycowej, wylewów krwi do ciała szklistego, odwarstwienia siatkówki, błon nasiatkówkowych, otworów w plamce, zakrzepów żylnych, jaskry neowaskularnej. Dr Nowosielska operuje również schorzenia plamki u chorych ze zwyrodnieniem barwnikowym siatkówki.

Agnieszka Nowosielska przeprowadza także zabiegi usunięcia zaćmy z wszczepieniem różnych rodzajów soczewek wewnątrzgałkowych (jednoogniskowe, dwuogniskowe, dyfrakcyjne, toryczne itd.). Wykonała ponad 5000 operacji zaćmy niepowikłanej. Usuwa zaćmę u pacjentów również w trudnych sytuacjach klinicznych takich jak zaćma podwichnięta, zwichnięta, zaćma bardzo twarda, zaćma po witrektomii i po operacjach naszycia plomby, zaćma z zespołem pseudoexfoliacyjnym czy w wysokiej krótkowzroczności.

Swoje doświadczenie zdobywała w renomowanych ośrodkach w kraju i za granicą m.in. w Prywatnej Praktyce Okulistycznej w Hamburgu pod kierownictwem profesora Paula Fechnera (zaćma, zabiegi refrakcyjne) i w Will Eye Hospital w Filadelfii u profesora George Speatha (zaćma, jaskra, choroby siatkówki). W ramach grantu Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego zapewniono jej szkolenie w jednym z najlepszych ośrodków w Europie, Moorfields Eye Hospital, pod kierownictwem profesora Zdenka Gregora. Szkolenie z chirurgii zaćmy odbyła w Indiach w Ahmedabad pod okiem dr Vasavady, jednego z najlepszych specjalistów na świecie. Tajniki chirurgii witreo-retinalnej zgłębiała w Moorfields Eye Hospital w Wielkiej Brytanii oraz w ośrodku w Bremen pod okiem profesora Klausa Lucke, założyciela i prezesa Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Witreo-Retinalnych.

Dr Agnieszka Nowosielska jest członkinią prestiżowych stowarzyszeń naukowych, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Witreo-Retinalnej (EVRS), w którym przez kilka lat pełniła funkcję reprezentanta sekcji młodych lekarzy tzw. YOUNG EVRS, oraz Amerykańskiego Towarzystwa Okulistycznego (AAO) i Europejskiego Towarzystwa Chirurgów zaćmy (ESCRS). Jest także autorką licznych prac naukowych i wystąpień na sympozjach krajowych i zagranicznych. Jest współautorem tłumaczenia na język polski dwóch amerykańskich podręczników okulistyki: „Wills Eye Manual” oraz „Basic and Clinical Science Course, tom 15”.

Al. Niepodległości 18, 02-653 Warszawa

22 123 55 50