Ratujemy wzrok w trybie pilnym, leczymy wszelkie ostre urazy oka i nagłe pogorszenie widzenia. Nasi specjaliści są dostępni dla wszystkich pacjentów potrzebujących natychmiastowej pomocy okulistycznej.
Zadzwoń: 22 123 55 50 Tylko szybka reakcja i wdrożenie odpowiednich procedur chirurgicznych w ciągu kilku godzin od wypadku czy wystąpienia niepokojących objawów chroni pacjentów przed nieodwracalnym pogorszeniem widzenia, a nawet częściową lub całkowitą utratą wzroku.
Nie ryzykuj, nie bagatelizuj nawet najdrobniejszych objawów! Nawet niewielki ból może sugerować, że z naszymi oczami dzieje się coś niepokojącego.
Zgłoś się do nas już teraz, jeśli:
- czujesz ból podczas poruszania okiem
- masz światłowstręt, podwójne widzenie albo wrażenie wystąpienia kurtyny przed okiem
- widzisz „mroczki” przed oczami, „fruwające paprochy” lub muchy
- doznałeś mechanicznego lub chemicznego uszkodzenia oka ( rany cięte lub spowodowane nieostrożnym używaniem narzędzi, kontakt z substancjami żrącymi)
- e-receptę
- zalecenia wykonania określonych badań lub konsultacji specjalistycznej także u lekarza innej specjalizacji
- skierowania na badania diagnostyczne laboratoryjne i ew. zabiegi
- informacji na temat zalecanej terapii, w tym stosowania leków
Tak, lekarz przyjmujący pacjenta podczas dyżuru okulistycznego może wystawić zwolnienie lekarskie, a także skierowanie na badania diagnostyczne, inne konsultacje czy e-receptę.
Przede wszystkim nie wolno bagatelizować żadnych objawów uszkodzenia oka, istotne jest właściwe udzielenie pierwszej pomocy dopasowanej do rodzaju urazu, zabezpieczenie oka i szybki kontakt z lekarzem.
W przypadku urazu mechanicznego oka i/lub oczodołu wymagane jest leczenie szpitalne. Rana oka musi zostać opatrzona i zbadana przez specjalistę.
Czas gojenia się oka jest uzależniony od stopnia jego uszkodzenia. Jeżeli uderzenie nie było silne, uszkodzenia przeważnie goją się w przeciągu kilku dni.